Výběr velikosti

Objednal/a jsem si dvě trička. Obě velikosti jsou M, ale jedno je mi malé. Jak je to možné?

Hned vysvětlíme. Všechna naše trička mají sice stejné značení velikostí, ale není pravidlem, že ti "eMko" jiného typu bude taky sedět, i když si velikost M běžně kupuješ. Je tomu tak, protože bereme trička od různých dodavatelů a každý to prostě šije trochu jinak. Proto u každého produktu vždy uvádíme velikostní tabulku. 


Jak mám tedy objednat správnou velikost?

Úplně jednoduše. U každého našeho produktu máme velikostní tabulku daného typu trička. Velikost zjistíš tak, že si ze svého šatníku vytáhneš své oblíbené tričko, které ti dobře sedí, rozložíš ho na rovný povrch, pečlivě porovnáš a změříš v místech jako vidíš na obrázku níže (šířku v podpaží, délku od nejvyššího bodu průkrčníku dolů). Podle naměřených rozměrů u svého trička to pak porovnáš s rozměry u produktu. Každý dodavatel si udává +- 5% toleranci při rozměrech produktů. Drobné odchylky jsou tedy možné. Velikostní rozdíly dle naší rozměrové tabulky v uvedené 5% toleranci nejsou důvodem k reklamaci, avšak právo na výměnu nepoužitého zboží v zákonné lhůtě nijak není dotčeno.

rozmery-tricka

Přišlo mi tričko, které rozměrově neodpovídá napsané velikosti. Co s tím?

Jak se říká „I mistr tesař se někdy utne.“. Mohlo se stát, že došlo k našití nebo natisknutí špatného štítku na tričko. Tuto skutečnost bohužel neovlivníme. Neděje se to často, ale kdyby Ti přece jen dorazilo tričko odpovídající jiné velikosti než sis objednal/a, tak se nám ozvi, tričko Ti vyměníme.

stitky

Vlastní štítky!

Ať víš od koho tričko vlastně máš, tiskneme na veškerý náš textil štítky s naším logem. Na štítku jsou všechny potřebné informace. Jen koukneš a hned vidíš, jestli je triko dámské nebo pánské, velikost, pochopitelně naše skvělé logo a taky jak máš tričko žehlit, prát, sušit a tak dále. Vzhled štítků se postupně vyvíjí, takže se na různých tričkách může lišit.


Jak se o náš textil starat?

Naše trička, mikiny, kalhoty či kraťasy můžeš nosit, nenosit, prát, utírat s nimi nádobí nebo čistit auto – fantazii se meze nekladou. Jsou ale určité věci, které s nimi dělat nesmíš!

Trika, mikiny i ostatní oblečení můžeš prát v pračce. Značku pračky Ti zřejmě nedoporučíme, ale můžeme Ti doporučit prát na 30°- 40°. Ani více, ani méně! Dobře … méně teda můžeš, ale víc raději ne, oblečení by se mohlo poškodit a budeš z toho nešťastný/á Ty a my taky. Per vždy stejné odstíny barev spolu, ať se ti trika nezabarví.

Rozhodně dbej na to ať dáš oblečení do pračky NARUBY – což znamená, že potisk musí být uvnitř. Jde o to, že jak se to v té pračce mele, tak nechceme aby se potisk dostal do kontaktu s jiným oblečením, které by mohlo potisk poškodit nebo sešoupat.
Určitě nepoužívej bubnovou sušičku, naše oblečení se rádo suší na klasickém sušáku. :-)
NEČISTI TEXTIL CHEMICKY A NEPOUŽÍVEJ BĚLIDLA.
POUŽÍVEJ POUZE GELOVÉ PRACÍ PROSTŘEDKY BEZ BĚLIDEL!!! Bělící složky v práškových pracích prostředcích mohou způsobit vyblednutí potisku a to by se Ti určitě nelíbilo. Použití gelových kapslí nedoporučujeme.

Co taky rozhodně musíš vědět je to, že trička i ostatní textil doporučujeme žehlit naruby a potisk pouze přes PEČÍCÍ PAPÍR. NIKDY NEŽEHLI PŘES HOLÝ POTISK. Pokud to uděláš jinak, potisk se ti může spéct a tričko můžeš vyhodit nebo použít třeba na podlahu (dobře saje). Spodní plocha žehličky by neměla být teplejší než 110°.


Jaké problémy mohou nastat?

Pochopitelně by neměly nastat žádné :-) … ale jsme jen lidi a proto se může stát, že se špatně poměříš a budeš chtít jinou velikost nebo my natiskneme motiv šejdrem. V takovém případě nám urychleně napiš, že se stala pohroma, vyplň formulář, který Ti došel se zbožím nebo na našich stránkách v sekci reklamace a utíkej na poštu nám triko poslat zpátky. My všechno pečlivě posoudíme a provedeme výměnu. :-)

pece-o-textil-batohy-a-tasky


Batohy, tašky, peněženky, kšiltovky a jiné …

V našem e-shopu nabízíme mimo oblečení také vaky na záda, peněženky, tašky přes rameno, tašky pro pejskaře na venčení, ledvinky a další produkty.

O všechny tyto produkty je třeba pečovat s láskou, a proto prosím žádné z těchto produktů neper v pračce. Mohlo by dojít k poškození daného produktu nebo ostatního oblečení.

Tašky, vaky na záda a ledvinky můžeš prát šetrně ručně. Dbej na to, ať z produktu vždy dobře vymyješ prací prostředek. Nepoužívej bělidla ani chemické čističe.

Peněženky nedoporučujeme prát! A to ani v pračce nebo ručně. Případné nečistoty z peněženky odstraň lehce navlhčeným hadříkem.

Kšiltovky rovněž doporučujeme čistit pouze navlhčeným hadříkem.

Žádný z našich produktů nesmíš sušit v bubnové sušičce. Produkty, které nespadají do kategorie oblečení (tašky, vaky, peněženky, ledvinky, kšiltovky atd.) NESMÍŠ ŽEHLIT!

Pokud nedodržíš tyto pokyny údržby, riskuješ trvalé znehodnocení produktu a v případě reklamace hrozí její zamítnutí.

Nevíš-li si s čímkoliv rady nebo tu nenacházíš pokyny k údržbě daného produktu, zeptej se nás a my Ti poradíme. :-) Dotazy a pochybnosti ohledně údržby piš na info@lanigaart.cz, na náš facebook nebo nás kontaktuj telefonicky.